KABUL ADILOV FESTMÉNY
festmény galéria


SZABÓ VLADIMÍR RÉZKARCOK INGYENES HÁZHOZ SZÁLLÍTÁSSAL
Szabó Vladimír rézkarc

Festmények. Art Home Galéria Online festmény galéria Művészek Különlegességek, szobrok, grafikák, festmények Szobrok Kapcsolat

festmények


MŰVÉSZEK


mediterrán festmény
portré festmény
lovas festmény
modern festmény, art deco
Benda Zoltán, tájkép festmény
virág csendélet festmény
mediterrán festmények
modern festmény
absztrakt festmények
mediterrán festmények, mesevilág
Fassel Ferenc festmények
virág csendélet festmények
Garabuczy Ágnes festmények
tájkép festmények
Jakubik István tájkép festmények
tűzzománc, bohóc
tűzzománc, japán gésa
női portré festmény
modern festmény, vitorlás
modern festmények
modern festmények
absztrakt festmények
tájkép festmények
selyem festmény, virág csendélet
tájkép festmény
potrék
Sajdik Ferenc akvarellek
Szász Endre festmények, grafikák
virág csendélet festmények
Tóth Ernő festmény, szobor
Tóth Kristóf festmény, szobor
tájkép festmények
modern festmények
modern festmény, golfos festmény
mediterrán festmények, Velence
pasztell festmény, tájlkép




FESTMÉNYEK

ingyenes házhoz szállítással!


A festmények, szobrok
 házhozszállítása
A festmények házhoz szállítása Magyarország területén ingyenes
Magyarország területén
 utánvételes fizetéssel
INGYENES!

A festmények házhoz szállítása Szlovákia területén ingyenes
Szlovákia területén
előre utalással
INGYENES!

A festmények
igényes keretben vannak!
A festmények
a megrendelést követően
1-2 munkanap alatt
megérkeznek Önhöz.




Vásárlói vélemények


" Kedves Szigeti Gábor úr!

Ezúton is szeretném megköszönni hogy hozzásegített a Ludvig Zoltán festményekhez, sok örömöm lelem bennük, igazi élmény nap mint nap elmélyedni bennük.
Amint a mellékelt fotón láthatja, az azóta eltelt időben vált igazán teljessé a "kép".

Üdvözlettel:

M. Péter"

És a kép, amit kedves vásárlónk
küldött:


Hol érdemes festményt venni?

Köszönjük!



    


SZABÓ VLADIMIR



Szabó Vladimir


Életrajza







































Szabó Vladimír (Balassagyarmat, 1905. december 5. – Budapest, 1991. december 31.) magyar festő, grafikus. Életműve jelentős részét grafikák (ceruzarajzok, rézkarcok) alkotják.Már kora gyermekkorában kapcsolatba került a rajzzal, hiszen apja, id. Szabó Vladimír rajztanár volt (Székely Bertalan tanítványa volt). 1924-ben felvételizett a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Csók István, Rudnay Gyula, Vaszary János voltak a mesterei. Érdekes, hogy képzőművészeti tanulmányait 1926-ban megszakította: orvostudományi egyetemre járt, az izmok működési mechanizmusa érdekelte. 1930–1934-ben római ösztöndíjas volt, 1933-ban megkapta a Szinyei Társaság grafikai díját. 1935-től 1937-ig Benkhard Ágost osztályában folytatta főiskolai tanulmányait.

Római ösztöndíjasként készült képei jórészt elvesztek (sajnos éppen a fő műnek számító „Ünnep” is), pedig emlékezetes időszaka volt pályájának, a pályakezdésnek. Ezeket a képeket a „Római Iskola” stílusához lehet hasonlítani. 
Az 1954-es „Ludas Matyi”-val jutott el ahhoz a stílushoz, amely egész további művészetére jellemző: a részletező, a nagy felületeket tömören kitöltő aprólékos rajzolathoz. Ludas Matyi csak a kép bal alsó sarkában tűnik fel lúdjaival, miközben a kép nagy részét egy színes vásári forgatag tölti ki, a messzi háttérben padig a Döbrögi-kastély.

Szabó Vladimír rajztudása szinte kikövetelte, hogy illusztrátorként is foglalkoztassák, ennek elismeréseként 1948-ban Kiváló Munkás könyvillusztrációs díjban részesült. A könyvek illusztrálása egész pályáján végigkísérte (Krúdy Gyula, Kormos István, Nagy Lajos, Tersánszky Józsi Jenő). Rendszeresen részt vett országos festészeti és grafikai tárlatokon, de önálló kiállítáa hosszú időn át nem volt. 1953-ban és 1954-ben Munkácsy-díjat kapott. 1959-től 1961-ig franciaországi tanulmányúton vett részt. Párizsi évei alatt címlapterveket készített Balzac, Dumas, Flaubert és Maupassant könyveihez. 1974-ben Érdemes, 1980-ban Kiváló művészi címmel tüntették ki. Munkássága második felére egyre inkább a grafika volt a jellemző. Rézkarcokat készített, sokat színes kivitelben („A húsiparos rémálma”, „Komédiások”, „Álarcosok”), és egyre több lett a ceruzarajza is („Emlékezés tava”, „Emlékek között”, „Ócska cipők csendélete”, mind 1966). A rá oly jellemző szomorkás-ironikus hangja fedezhető fel a „Régiséggyűjtő” és a „Festő és modellek” című olajképein (1971).

Szabó Vladimír 1991-ben hunyt el. Műveit számos múzeum és képtár őrzi (Magyar Nemzeti Galéria, Szépművészeti Múzeum, debreceni Déri Múzeum, pécsi Janus Pannonius Múzeum, a miskolci Herman Ottó Múzeum, római Modern Képtár), de sok alkotása található meg magángyűjteményekben is. Műveiben szívesen és gyakran ábrázolta a történelem, a kisvárosi-falusi élet, a régi életformák, vagy akár a saját műterme nyújtotta témákat (nem ritkán önmagát is).
Forrás: Wikipédia









Szabó Vladimir rézkarc
Web Statistics